Od Absolwentów

Od Absolwentów

4 maja 2021 Bez kategorii

Nauka w dobie pandemii nie należy do czynności najprostszych ani najprzyjemniejszych. Spoglądając na ostatni rok, absolwentom klas III umknęły niektóre wydarzenia, których doświadczyć mogły poprzednie roczniki. Kto spodziewałby się, że ponad rok spędzimy uczęszczając na lekcje we własnych czterech kątach? Z kubkiem gorącej lub mrożonej kawusi w dłoni, a z długopisem w drugiej, pracowaliśmy nadwyraz pilnie. I pomimo wszystkich trudności – daliśmy sobie radę. Nadszedł moment, w którym żegnamy się ze szkołą średnią; w którym nostalgia i sentyment mieszają się z ekscytacją wejścia na nową ścieżkę edukacji bądź kariery. Ciepłe wspomnienia pierwszych wspólnych spotkań, wyjazdów, nawiązywania nowych przyjaźni, współpracy koleżeńskiej czy wspierania się wzajemnie przed sprawdzianami z matematyki pozostaną na długo w naszej pamięci. Wyrazić należy wdzięczność naszym drogim wychowawcom oraz całej kadrze pedagogicznej, szanownej dyrekcji oraz innym pracownikom naszej placówki. Dzięki Państwa pracy i niemałym zaangażowaniu, po wspólnej trzyletniej wędrówce jesteśmy gotowi na zwieńczenie naszej edukacji w LO. W czasach, kiedy rodem z science-fiction nad edukacją zawładnęła technologia i czarne cumulonimbusy lockdownu, sztuka nauczania staje się tym bardziej zadaniem niełatwym i wymagającym. Zatem bardzo doceniamy ten trud i każdy pomocny gest!

Tuż przed nami egzamin, którego nazwę słyszeliśmy już zbyt wiele razy w ciągu ostatnich lat, aby była potrzeba wymawiać ją raz jeszcze. Nie pozostaje nic innego, niż życzyć wszystkim abiturientom połamania czarnych długopisów podczas majowych przedpołudni. Niezależnie dokąd zmierzacie w przyszłości – świat stoi przed wami otworem! Młodszym rocznikom natomiast wytrwałości oraz siły.
I tego wam życzę, drodzy uczniowie, żebyście się nie poddali, gdy trudności losu zajrzą wam w oczy – lecz stawili im czoła.

Już teraz za Wami tęsknimy!

Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przeniknij z końca do końca!”

Adam Mickiewicz, Oda do Młodości

Skip to content