Szkolne Koło Wolontariatu SKW

Szkolne Koło Wolontariatu SKW

29 września 2022 Bez kategorii

Przypominamy, że w naszym liceum działa Szkolne Koło Wolontariatu SKW

Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do poszukiwania autorytetów, budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno- wychowawczy.

Głównym celem naszego Koła jest aktywizacja młodzieży oraz ujęcie spontanicznych chęci do działania młodych ludzi w bardziej stałe i usystematyzowane ramy organizacyjne. Koło rozwija działalność zarówno na zewnątrz, wszędzie tam gdzie potrzebna jest pomoc innych, jak i wewnątrz szkoły, na rzecz jej samej i społeczności uczniowskiej. Uczniowie angażowani są w prace na rzecz środowiska lokalnego. Jest
to zatem element edukacji społecznej oraz integracja ze środowiskami. SKW przygotowuje młodzież do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i obywatelskim, rozwija ich zainteresowania, umiejętności interpersonalne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtując kreatywność, odpowiedzialność i otwartość na drugiego człowieka.
Zachęcamy wszystkich Was do aktywnego włączania się w nasze działania. Masz ciekawy i warty realizacji pomysł? Przyjdź, opowiedz o nim opiekunowi Koła. Otwarci jesteśmy na wszelkie propozycje. Wspólnie możemy wiele!!

Opiekunem SKW jest p. Alicja Ropel.

Skip to content