Etap szkolny VI Powiatowego Konkursu „Sudoku, lubię to!”

Etap szkolny VI Powiatowego Konkursu „Sudoku, lubię to!”

16 stycznia 2022 Bez kategorii

W dniu 12 stycznia 2022 roku w naszej szkole jak również i w wielu szkołach naszego powiatu odbył się etap szkolny VI Powiatowego Konkursu „Sudoku, lubię to!”
Uczestnicy w ciągu 45 minut mieli do rozwiązania łącznie 4 diagramy Sudoku: jeden łatwy, dwa o średnim stopniu trudności i jeden trudny.
Prawie wszystkim uczniom udało się rozwiązać cały diagram na poziomie łatwym, otrzymując przy tym dodatkowe 5 punktów, a około połowie jeden z diagramów średnich premiowanych dodatkowymi 10 punktami. Najtrudniejsze okazały się, jak sama nazwa mówi, diagramy trudne. Dwóm uczestnikom udało się nawet rozwiązać wszystkie diagramy, zdobywając maksymalną liczbę punktów.
Najlepszymi uczniami naszej szkoły, którzy lubują się w tego rodzaju łamigłówkach i przeszli do finału Powiatowego Konkursu „Sudoku, lubię to!” są w kategorii klas drugich i trzecich- Gabriela Trofimow, kl. 3D (237 pkt.), Jakub Iwanowski, kl. 3A (237 pkt.), Gabriela Korotko, kl. 3C (201 pkt.) oraz w kategorii klas pierwszych- Weronika Podurgiel, kl. 1A (159 pkt.).
Życzymy im powodzenia i sukcesu w ostatnich zmaganiach w tym konkursie.


Koordynatorem etapu szkolnego konkursu była Barbara Domysławska
nauczyciel matematyki

Skip to content