Nudzi Cię teoria? Chcesz działać?

Nudzi Cię teoria? Chcesz działać?

13 października 2022 Galeria

W październiku 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z mentorką Fundacji Zwolnieni z Teorii p. Moniką Wosińską (studentką Wydziału Management Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie). W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III B, IV A i IV C.

Prowadząca  w ciekawy sposób opowiedziała o  projekcie społecznym, w którym zdobywa się doświadczenie w zarządzaniu. Zwolnieni z Teorii to pierwsza w Polsce olimpiada, która nie polega na nauce podręczników na pamięć, tylko na zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego.

Za pomocą platformy internetowej, uczeń otrzymuje wsparcie mentora, a także praktyczne wskazówki, które prowadzą krok po kroku przez realizację projektu. Zdobytą wiedzę uczeń wykorzystuje w praktyce – nawiązuje relacje partnerskie, uczy się pracy w zespole, tworzy harmonogram i budżet.

 Fundacja, między innymi w oparciu o wiedzę od Google i Project Management Institute, przygotowała przewodniki umiejętności cyfrowych, zarządzania projektami czy marketingu. To praktyczne wskazówki, które pomogą zainteresowanym skutecznie zrealizować projekt. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje Finalistą, otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania i dołącza do Społeczności Zwolnionych z Teorii – ambitnych ludzi, którzy osiągnęli sukces.

     Po spotkaniu była możliwość skorzystania z indywidualnych rozmów i poznania szczegółowych informacji.

    Spotkanie zorganizowała Teresa Woźniak – nauczyciel przedsiębiorczości.

Skip to content