Różowe skrzyneczki w naszej Szkole

Różowe skrzyneczki w naszej Szkole

21 listopada 2023 Galeria

Czy wiecie, że Polki mają ograniczony dostęp do podpasek? I choć stwierdzenie to w pierwszym odruchu może wydać się przesadzone — wcale takie nie jest. Trudno w to uwierzyć, ale badania pokazują, że w Polsce aż 4% kobiet i osób menstruujących  nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. To blisko 500 000 osób. Ponadto z badań wynika, że 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10% z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Fundacja Różowa Skrzyneczka, która walczy o bezwarunkowy dostęp do bezpłatnych środków higienicznych na czas menstruacji, aby znosić wykluczenie i tabu menstruacyjne.

Dzięki współpracy z Fundacją nasza Szkoła została zaopatrzona w trzy różowe skrzyneczki ze środkami higienicznymi, które służą uczennicom w toaletach na każdym piętrze budynku.

Skip to content