Dzień Otwarty w I LO w Olecku.

Dzień Otwarty w I LO w Olecku.

2 czerwca 2022 Galeria

Sobota, 28 maja 2022 r., to Dzień Otwarty w naszej szkole. Dzień spotkań w liceum, około pięćdziesięciu uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych z Olecka i okolicznych szkół, rodzice, którzy przyszli ze swoimi dziećmi, by wspólnie złożyć wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej liceum, wielu zwycięzców konkursów i przede wszystkim duża porcja wiedzy o rekrutacji do poszczególnych klas to bilans spotkania w I LO im. J. Kochanowskiego z przyszłymi uczniami tej szkoły.
Podczas tego dnia ośmioklasiści poznali każdy z głównych profilów klas, które będą funkcjonowały w przyszłym roku szkolnym (politechniczna, menadżersko- logistyczna, psychologiczno-
przyrodnicza i dziennikarsko-prawna) . Obecni w szkole nauczyciele i uczniowie odpowiadali na zadawane pytania.
Podczas Dnia Otwartego ośmioklasiści mogli się dowiedzieć:
– jak wygląda nauka w liceum,
– jak przebiega proces rekrutacji,
– jak rozwijać swoje pasje w kołach zainteresowań,
– na jakich uczelniach będą mogli studiować po ukończeniu liceum,
– czego nauczą się w klasie o danym profilu i gdzie znajdą pracę po ukończeniu studiów.
Uczniowie liceum podpowiadali, jak zrobić pierwsze kroki w szkole średniej, opowiadali o korzyściach płynących z nauki w liceum.
Był też czas na zabawę- turniej o nagrodę Dyrektora I LO. Wybrani uczniowie rysowali portret dyrektora swojej szkoły w krzywym zwierciadle, rozwiązywali różne zagadki, aby znaleźć klucz do wyjścia („Escape room”), wykazywali się wiedzą o topografii i historii Olecka oraz prezentowali swoją sprawność fizyczną (slalom z zawiązanymi oczami czy rzuty piłką do kosza). Drużyny śpiewały też znane przeboje na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu (karaoke), bawiąc się przy tym wyśmienicie. Przyznane nagrody wręczyła pani dyrektor Katarzyna Kamińska.

Gospodarze Dnia Otwartego- I LO- przygotowali też część artystyczną, udostępnili zwiedzanie pracowni przedmiotowych, podejmowali ciastem i herbatką, pięknie też wystroili szkołę na przybycie gości. Uczestnictwo w Dniu Otwartym ułatwi uczniom wybór szkoły do dalszego kształcenia.
Dzień Otwarty zorganizowali nauczyciele i inni pracownicy oraz uczniowie I LO. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował zespół nauczycieli do spraw rekrutacji, w którym duże zaangażowanie wykazali pani Emilia Przemielewska i pan Zbigniew Stefanowski.

Mariola Pezowicz

Skip to content