„RÓD SMOKA” – POCHODZI Z NASZEJ SZKOŁY!

„RÓD SMOKA” – POCHODZI Z NASZEJ SZKOŁY!

17 lutego 2023 Bez kategorii Osiągnięcia

Warto mieć marzenia i za nimi podążać. Przykładem tego, że nie ma rzeczy niemożliwych, jest historia Pana Adama Kuleszy – absolwenta naszego liceum.
Adam Kulesza to twórca animacji komputerowych w najsłynniejszych studiach filmowych na świecie.
Ogromnym sukcesem jest jego udział w pracy nad produkcją przeboju filmowego roku 2022 – „Rodu smoka”. Serial opowiada o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest legendarna „Gra o tron”.
O swojej drodze z oleckiego ogólniaka do światowych wytwórni filmowych Adam Kulesza opowiadał na spotkaniu z uczniami naszej szkoły trzy lata temu. Mamy nadzieję, że nadarzy się kolejna okazja do wizyty w szkole i inspirowania licealistów, by podążali za marzeniami.
Panu Adamowi gratulujemy i życzymy zdobycia Oskara za efekty specjalne w kolejnych
produkcjach!

Poniżej link do jednego z wywiadów udzielonych na temat pracy nad „Rodem smoka”:
https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/polak-jest-odpowiedzialny-za-grafike-w-serialu-rod-smoka-
6760277

Skip to content