Otrzęsiny w I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku: Tradycja i Integracja

Otrzęsiny w I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku: Tradycja i Integracja

27 października 2023 Galeria

Otrzęsiny to jedno z tych wyjątkowych wydarzeń w życiu szkolnym, które budują więzi, integrują młodzież i pozostają w pamięci uczniów na lata.
W I Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego w Olecku otrzęsiny są tradycyjnie obchodzone od lat osiemdziesiątych i stanowią istotną część kalendarza szkolnego. W tym roku to klasy IA, IB, IC i ID miały przyjemność wziąć udział w tych niezapomnianych obchodach.

Otrzęsiny w Oleckim Liceum to znacznie więcej niż tylko zabawa. To także okazja do wspólnego świętowania Dnia Patrona Szkoły, a więc Jana Kochanowskiego. Wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu umacnia więzi między uczniami, a także między uczniami a kadra pedagogiczną.

Tegoroczne otrzęsiny były wyjątkowe pod wieloma względami. Organizacja wydarzenia była na najwyższym poziomie, a wszystko odbywało się sprawnie, dzięki czemu uczestnicy mogli skupić się na zabawie i wspólnym spędzaniu czasu. Warto zwrócić uwagę na rolę wychowawców, którzy nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem uczniów, ale także dbali o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. W szczególności, wyróżnić należy Roberta Smyka, Joannę Grześ, Iwonę Milczarek i Magdalenę Antkiewicz, którzy zaangażowali się w organizację otrzęsin w pełni.

Konkurencje, które stanowiły część tegorocznych otrzęsin, były zarówno kreatywne, jak i wymagające od uczestników różnych umiejętności. Parodia sceny filmowej, gdzie uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje aktorskie umiejętności, była jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji. „Jaka to melodia” to z kolei test muzycznej wiedzy, który dostarczył wielu emocji. Nie zabrakło też elementu humoru, gdy uczniowie tworzyli karykatury swoich wychowawców. Quiz wiedzy niepotrzebnej okazał się nie lada wyzwaniem intelektualnym, a wyścig hobby horses dostarczył mnóstwo śmiechu i zabawy.

Najbardziej widowiskowym momentem otrzęsin był konkurs prezentacji wybranego motywu. Klasy IA, IB, IC i ID wybrały odpowiednio motywy: lata osiemdziesiąt, mafia, Barbie i western . Każda z tych prezentacji była nie tylko dowodem na pomysłowość uczniów, ale także na ich zdolności organizacyjne. Każda klasa starała się stworzyć niepowtarzalną atmosferę, a widownia miała okazję przenieść się w świat wybranego motywu.

Wszystkie klasy włożyły ogromny trud i serce w przygotowania do otrzęsin, ale to klasa ID z motywem westernowym zdobyła serca publiczności i wygrała całe wydarzenie. Wychowawca Robert Smyk z pewnością odegrał kluczową rolę w sukcesie swojej klasy, prowadząc ją do zwycięstwa.

Otrzęsiny w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego w Olecku to tradycja, która nie tylko integruje uczniów, ale także pozwala im pokazać swoją pomysłowość i kreatywność. To wyjątkowy moment w życiu szkoły, który zostaje w pamięci na lata i pozostawia piękne wspomnienia.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, sprawnemu zapleczu technicznemu oraz determinacji uczniów, otrzęsiny w Olecku zawsze są wydarzeniem godnym wspomnienia.

Skip to content