Etap szkolny SUDOKU

Etap szkolny SUDOKU

16 stycznia 2023 Galeria

Czym jest sudoku – chyba każdy wie. To lubiana łamigłówka, dzięki której nie tylko możemy pożytecznie spędzić wolny czas, ale również uczyć się strategicznego i logicznego myślenia. Zasady są proste, stąd jest to gra dla każdego – bez ograniczeń wiekowych. Nasze liceum kilka lat temu zainicjowało konkurs „Sudoku, lubię to!”, który cieszy się ogromną popularnością w całym powiecie oleckim. W tym roku odbyła się siódma edycja tego matematycznego wydarzenia. Etap szkolny miał miejsce w środę 11 stycznia 2023 r. W naszej szkole został przeprowadzony w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe klasy 1 oraz szkoły ponadpodstawowe klasy 2-4. Do zmagań przystąpiło łącznie 86 osób, co świadczy o olbrzymim zainteresowaniu naszych uczniów tą formą pracy (jest to x % wszystkich uczniów szkoły). Z klas pierwszych do zawodów przystąpiło 27 osób, zaś z drugich, trzecich i czwartych – 59 osób. Konkurs polegał na rozwiązaniu czterech diagramów sudoku w czasie 45 minut – jednego na poziomie łatwym, dwóch na poziomie średnim i jednego na poziomie trudnym. Okazało się, że ostatni rodzaj diagramów był dla uczestników nie lada wyzwaniem. W rezultacie czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku przeszło do finału. Wyłonienie finalistów nie wymagało przeprowadzenia dogrywki.

Wyniki prezentują się następująco

 • w kategorii szkół podstawowych klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe klasy 1:
  I miejsce – Sebastian Żukowski (kl. I A); przechodzi do finału
  II miejsce – Gabriela Bogdańska (kl. I B)
  III miejsce – Anna Chmielewska (kl. I D)


 • w kategorii szkół ponadpodstawowych klasy 2-4:
  I miejsce – Gabriela Korotko (kl. IV C); w finale
  II miejsce – Karolina Kopycka (kl. IV A); w finale
  III miejsce – Julia Sidorowicz (kl. IV A); w finale


Finalistom gratulujemy. Finał VII edycji powiatowego konkursu „Sudoku, lubię to!” odbędzie się w siedzibie organizatora, czyli w naszym liceum, we środę 22 lutego 2023 r. Dziękujemy uczniom za udział, zaś Pani Barbarze Domysławskiej, która jest przewodniczącą konkursu, za przygotowanie oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zmagań.

Skip to content