W Puszczy Rominckiej i Suwalskim Parku Krajobrazowym

W Puszczy Rominckiej i Suwalskim Parku Krajobrazowym

6 września 2023 Galeria

W ostatnich dniach września uczniowie klas 2b i 2d z I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę podczas swojej szkolnej wycieczki. Pod opieką nauczycieli, Pana Zbigniewa Stefanowskiego, Pauliny Radoń oraz Izabeli Osieckiej-Żukowskiej, młodzież wyruszyła na wyjątkową podróż po malowniczym regionie.

Pierwszym celem wycieczki były urokliwe Mosty w Stańczykach. To miejsce słynie z pięknych widoków na okoliczne jeziora i lasy. Uczniowie mieli okazję spacerować po drewnianych kładkach, cieszyć się świeżym powietrzem i podziwiać krajobrazy, które zapierały dech w piersiach. Mosty w Stańczykach to doskonałe miejsce na relaks i obcowanie z naturą.

Kolejnym punktem programu był wjazd na Cisową Górę. To magiczne miejsce jest pełne tajemniczych kamieni i legend. Cisowa Góra to nie tylko piękno przyrody, ale także bogata historia i kultura Bałtów, które zamieszkiwały te tereny wiele wieków temu.

Ostatnim etapem wycieczki było odwiedzenie jaćwieskiej osady w Oszkiniach. Tam pan Piotr, mieszkaniec osady, opowiadał uczniom fascynujące historie o życiu i zwyczajach ludzi zamieszkujących te tereny od pokoleń. Uczniowie mieli szansę poznać tradycyjne rzemiosła i dowiedzieć się o codziennym życiu mieszkańców jacćwieskiej osady. To spotkanie z kulturą i historią Bałtów pozostawiło trwałe wrażenia w sercach uczniów.

Wycieczka była nie tylko okazją do nauki i poznawania nowych miejsc, ale także do budowania więzi między uczniami oraz pogłębiania wiedzy o własnym regionie.

Skip to content