Lekcje o ekonomii społecznej.

Lekcje o ekonomii społecznej.

13 października 2021 Bez kategorii Galeria

W ramach współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Stowarzyszenie Adelfi w Ełku w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje o ekonomii społecznej.

  Z pojęciem ekonomii społecznej oraz  zagadnieniami związanymi z tym tematem zapoznała uczniów  pani Małgorzata Purzeczko, która na co dzień pracuje w stowarzyszeniu Adelfi.

Ekonomia społeczna stwarza wiele możliwości osobom potrzebującym pomocy. To przede wszystkim sfera aktywności obywatelskiej, gdzie osoby aktywne, pełne pomysłów, wrażliwe na potrzeby innych mogą znaleźć swoje miejsce.

Ekonomia społeczna to przede wszystkim ludzie, ich potrzeby, pasja i praca, którą odnajdują. Zwana inaczej gospodarką społeczną to działalność, która poza zyskiem finansowym przynosi również zysk społeczny, rozwijając lokalną społeczność, zapewniając usługi zaspokajające  potrzeby społeczne, tworząc nowe miejsca pracy i angażując osoby wykluczone z życia społecznego.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej stwarza możliwości działania ludziom, którzy zmieniają świat na lepsze. Od 10 lat pomaga realizować pomysły na inicjatywy społeczne, tworzyć organizacje i podmioty ekonomii społecznej, pomaga w formalnościach, jak również w wypracowaniu strategii i biznesplanu. Pomoc dotyczy także wsparcia w przygotowaniu planu marketingowego, kwestii księgowych oraz porad prawnych.

OWES w Ełku pracuje w oparciu o najwyższe standardy, a hasłem przewodnim jest „Działaj – Organizuj się – Bądź niezależny”.

Dzięki tym lekcjom uczniowie dowiedzieli się o możliwości wsparcia swoich projektów, które mogliby realizować w przyszłości.

Skip to content