Uczniowie I LO zdobywają indeksy w olimpiadach na szczeblu centralnym!

Uczniowie I LO zdobywają indeksy w olimpiadach na szczeblu centralnym!

25 marca 2024 Galeria

Adrian Polakowski uczeń I LO w Olecku Laureatem X jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski!

To właśnie dziś, 23.03.2024r., szczęśliwy dzień dla Adriana Polakowskiego, będącego w klasie pierwszej I LO w Olecku. Został on laureatem X edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Warto wspomnieć, iż organizatorzy Olimpiady pragną zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza młodych ludzi, do zainteresowania się jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości, właśnie mediami. Efektem tego jest inicjatywa zorganizowania interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. Olimpiada została zorganizowana przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW wraz z 16 innymi uczelniami współpracującymi na terenie całego kraju. Nagrody to między innymi  indeksy dla laureatów, staże i cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora dla wszystkich laureatów Olimpiady. A teraz trochę liczb: 2048 uczestników w I etapie, 1158 zakwalifikowanych do II etapu, 160 uczestników biorących udział w finale! Indeksy na studia na 16 polskich uniwersytetach!
Warto dodać, iż nie tylko Adrian przyniósł szkole naukową chlubę. Uczniem, który także wziął udział w etapie centralnym w Warszawie był Marcel Masłowski z tej samej klasy. Być może w przyszłym roku ponownie stawi czoła wyzwaniu.
Serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły. Sięgajcie gwiazd…

Emilia Przemielewska

Skip to content