Józef Kunicki opowiada o przeszłości

Józef Kunicki opowiada o przeszłości

12 kwietnia 2023 Galeria

Józefa Kunickiego w Olecku nie trzeba nikomu przedstawiać. Nauczyciel, pasjonat, miłośnik technologicznych nowinek, zarazem popularyzator wiedzy historycznej, szczególnie tej o naszym regionie. Tym razem przypomniał o sobie w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie przecież przez wiele lat pracował.

Pan Józef Kunicki przybliżył uczniom ważny epizod z historii naszej szkoły- początki internetu. To właśnie on i nauczyciel angielskiego Jacek Monkiewicz jako pierwsi w mieście zainteresowali się w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku możliwościami jakie dawała sieć. Postarali się o dołączenie do innowacyjnego programu „Internet Dla Szkół”.
I Liceum w Olecku było jedną z pierwszych szkół w Polsce z dostępem do sieci internetowej. Nauczyciele wyjeżdżali na konferencje naukowe do znanych, europejskich miast, uczniowie zajmowali wysokie miejsca w konkursach informatycznych, a naszą szkołą zainteresowała się telewizja.

Druga część prezentacji dotyczyła aktualnych zainteresowań Pana Kunickiego. Warto w tym miejscu podkreślić, iż jest on autorem książki pt. „Zapomniana Wielka Wojna 1914-1918. Ziemia olecka”. Nawiązując do treści publikacji uzmysłowił młodzieży, że Olecko było areną kluczowych wydarzeń historii Europy, a nasze miasto odwiedzały wybitne i powszechnie znane postacie, takie jak chociażby Paul von Hindenburg.

Skip to content