Za nami kolejna edycja Szlachetnej Paczki

Za nami kolejna edycja Szlachetnej Paczki

20 grudnia 2023 Galeria

Nowi Wolontariusze, nowy Lider zespołu, kolejne szkolenia, nowe wdrożenia- najważniejsze działania tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki już za nami.  Weekend  Cudów- bo tak nazywamy okres, w którym dostarczamy potrzebującym rodzinom paczki, przyniósł nam ogrom wzruszenia i emocji. W tym roku my, jako społeczność I LO w Olecku, zdecydowaliśmy, że naszą paczkę otrzyma pani Teresa, samotna starsza osoba, której los nigdy nie oszczędzał. Pani Teresa nie kryła wzruszenia, kiedy Wolontariusze dostarczyli jej paczkę. Dzięki mobilizacji  i zaangażowaniu udało się spełnić wszystkie potrzeby rodziny. Kontakt i rozmowy z rodzinami włączanymi do programu Szlachetnej Paczki to często nowe doświadczenie nie tylko dla rodzin, ale również Wolontariuszy. Czasem to trudne doświadczenie, ponieważ rodziny objęte programem bardzo często żyją na progu minimum socjalnego i  dotknięci są chorobami.

Wzorem lat ubiegłych, liceum również i w tym roku, udostępniło aulę szkolną na magazyn, do którego wszyscy darczyńcy zwozili przygotowane przez siebie paczki.

Pragniemy również wyróżnić nowych i „starych” Wolontariuszy. Składamy serdeczne podziękowania: Weronice Lewandowskiej, Weronice Podurgiel, Gabrieli Kozłowskiej, Patrycji Laszkowskiej, Julii Śniatkowskiej i Dominice Węglickiej. Nowym Liderem zespołu Wolontariuszy została Alicja Ropel.

Wszystkim, którzy wsparli tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki składamy ogromne podziękowania.

Alicja Ropel
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Skip to content