A może służba w mundurze?

A może służba w mundurze?

3 czerwca 2022 Bez kategorii

W dniach 23 i 25 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami służb mundurowych.

Panie z Aresztu Śledczego w Suwałkach opowiedziały o pracy w swoim zawodzie, o ofercie kształcenia w Wyższej Szkole Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu  https://swws.edu.pl  oraz o możliwości zatrudnienia w służbie więziennej, o warunkach pracy i płacy.

     Na spotkanie przybyli też przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej- pani szeregowy  Urszula Piętko -Buczyńska i pan podporucznik Janusz Limberger.

W rozmowach z uczniami opowiadali oni o swoim zawodzie , o satysfakcji z wykonywanej pracy, o wynagrodzeniu, o trudnościach i odpowiedzialności. Przedstawili też zasady przyjęcia do pracy w wojsku.  Podkreślili, że w czasie wykonywania zawodu rozwija się  takie cechy jak komunikatywność, wytrwałość, umiejętność adaptacji

w trudnych warunkach działania, pracy w zespole, wytrzymałość psychiczną. To są dodatkowe atuty, które, poza wynagrodzeniem, kształtują osobowość człowieka. Ponadto, w czasie wykonywania pracy, możemy wnieść wkład w ochronę i wsparcie swojej lokalnej społeczności.

Więcej informacji na stronie

www.terytorialsi.mil.pl

  Zaproszeni goście w interesujący sposób przekazywali informacje o zawodach. Swoje wypowiedzi zobrazowali ciekawymi prezentacjami. Młodzież była bardzo zaciekawiona, zadawała pytania.

Można przypuszczać, że wielu uczniów pomyśli o wyborze studiów  w mundurze.

     Organizatorem  spotkań była p. Teresa Woźniak- nauczyciel przedsiębiorczości.

                                                           Mariola Pezowicz

Skip to content