Maturzyści znowu zaskakują

Maturzyści znowu zaskakują

13 stycznia 2023 Bez kategorii

We wtorek 10 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się XI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP. Udział w niej wzięło czterech uczniów. Arkusz konkursowy zawierał 40 pytań wielokrotnego wyboru. W rezultacie uczeń klasy maturalnej Daniel Murawski zdobył 85% punktów możliwych do zdobycia i tym samym awansował do etapu okręgowego, który będzie miał miejsce 18.03.2023 r. w Kętrzynie. Nad przebiegiem olimpiady czuwał Pan Mariusz P. Bartnicki.

Z kolei w środę 11 stycznia został przeprowadzony drugi, diecezjalny etap XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, pod hasłem „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”. Zawody odbyły się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Udział w nich wzięło dwoje uczniów naszej szkoły. Z radością informujemy, iż uczennica maturalnej klasy Amelia Ropel zajęła II miejsce, a tym samym uda się na ogólnopolski etap finałowy w Pelplinie. Opiekę nad olimpijczykami sprawowali katecheci – Pani Barbara Zdanewicz oraz Pan Paweł Jewdokimow.

Cieszymy się niezmiernie z sukcesów uczniów, za których również trzymamy kciuki.

Skip to content