Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej.

18 października 2021 Galeria

Tysiące nauczycieli i wychowawców obchodzi co roku Dzień Nauczyciela. Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

     Z tej okazji, 14 października 2021 r. , w I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie przygotowali część artystyczną. Amatorski chór uczniów, wspierany przez p. Emilię Przemielewską i p. Mariusza Bartnickiego, śpiewał piosenki związane tematycznie z życiem szkoły. Pięknie wykonane utwory wzruszyły zarówno nauczycieli, jak i uczniów zgromadzonych

na sali. Zebrani obejrzeli także film, przedstawiający obraz szkoły, pracę nauczycieli i uczniów w czasach PRL. Następnie społeczność szkolna obejrzała film, dokumentujący życie Liceum Ogólnokształcącego w Olecku z lat 60. i 70. Można było zobaczyć pracujących wówczas nauczycieli, uroczystości szkolne z tamtych lat, egzaminy maturalne, odbiór świadectw, stroje uczniów, imprezy kulturalne. Był to okres, kiedy dziadkowie i rodzice naszych uczniów uczęszczali do tego liceum. W tle słychać było muzykę tamtych lat. Film został zrobiony na podstawie materiałów zawartych w kronikach szkolnych. Później cała społeczność szkolna odśpiewała hymn szkoły. Na zakończenie p. dyrektor Katarzyna Kamińska oraz uczniowie składali życzenia nauczycielom, nauczycielom emerytowanym oraz pracownikom szkoły, wręczając drobne upominki.

   Nad przygotowaniem uroczystości czuwali nauczyciele: p. Emilia Przemielewska i p. Mariusz Bartnicki. Zdjęcia z uroczystości  wykonali uczniowie z klasy II A: Łukasz Baraniak i Wiktor Jegliński.

                                                                                   Mariola Pezowicz

Skip to content