Wicemistrzowie w II Mazurskiej Lidze Debat Oksfordzkich!

Wicemistrzowie w II Mazurskiej Lidze Debat Oksfordzkich!

18 stycznia 2024 Galeria Osiągnięcia

17 stycznia 2024r. odbył się finał II Mazurskiej Ligi Debat Oksfordzkich, organizowanej przez stowarzyszenie Wiatraki Mazur we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Ełku. Tydzień wcześniej odbyły się półfinały, w których wyłoniono drużyny, mające zmierzyć się z w finale.
Wszystkie reprezentacje bardzo staranie przygotowały swoje wystąpienia, zgromadziły argumenty, dane i statystyki. Debaty odbyły się w miłej i motywującej atmosferze, dzięki czemu osoby mające problem z wystąpieniami publicznymi, nie musiały się martwić o to, że spotkają się z krytyką. Rzadko w tych czasach widuje się poważną i dojrzałą rozmowę, gdzie jej uczestnicy odnoszą się do siebie z szacunkiem.


Wicemistrzami okazała się drużyna I LO w Olecku która, pokonała 2 zespoły z Ełku.
Debaty oksfordzkie nauczyły uczestników odwagi, argumentacji, dojrzałości, asertywności i szacunku, a doświadczenie, które zdobyli biorący w nich udział, pozostanie z nimi do końca życia.
Jestem bardzo usatysfakcjonowana z wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu.
Jestem także przekonana, że zebrane doświadczenia, jak i zawiązane przyjaźnie bądź samo wspomnienie, pozostaną ze mną do końca życia.

Opiekunem naszej reprezentacji była pani Teresa Woźniak nauczycielka podstaw przedsiębiorczości w naszej szkole.

Gabriela Bogdańska, kl. II b

Skip to content