Pobyt na Politechnice Białostockiej- to przyjemne z pożytecznym…

Pobyt na Politechnice Białostockiej- to przyjemne z pożytecznym…

4 kwietnia 2022 Galeria

Uczniowie klasy I A i II A I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku, w ramach Dni Otwartych Politechniki Białostockiej, uczestniczyli w wyjeździe na Politechnikę Białostocką. 24 marca 2022 r. klasy o profilu matematyczno-fizycznym wybrały się na wycieczkę do Białegostoku.

Podczas Dni Otwartych Politechniki Białostockiej uczniowie dowiedzieli  się, jak wygląda studiowanie na konkretnym wydziale,jak przebiega proces rekrutacji, jak rozwijać swoje pasje w kołach naukowych czy też czego nauczą się na wymarzonym kierunku i gdzie znajdą pracę po ukończeniu studiów.

Młodzież uczestniczyła m. in. w prezentacji  „Bądź cyberbezpieczny”. Po uzyskaniu wiedzy teoretycznej uczniowie przystąpili do rozwiązywania konkursu online, zdobywając liczne nagrody. Następnie uczniowie przeszli na zajęcia z robotyki pt. „Programowanie robotów Lego” , które wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Były też wykłady, które  intrygowały już samym tytułem- „Co krowa ma wspólnego z prądem?”.Uczestnicy wycieczki za szczególnie ważne uznali, iż zdobyte informacje mogli stosować w ćwiczeniach, dzięki temu w określonej sytuacji będą potrafili swoją wiedzę teoretyczną przełożyć na praktyczną. Dzięki temu przekazane informacje są także bardziej zrozumiałe i trwałe.

    Opiekunami młodzieży na wycieczce byli p. Mariola Pezowicz, p. Teresa Woźniak i p. Mariusz Bartnicki.

                                                                                        Mariola Pezowicz

Skip to content