Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2023 Galeria

„Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać” rzekł podczas przemówienia Mark Twain. Edukacja jest i będzie fundamentem wielu pokoleń w Polsce i na świecie. W I Liceum Ogólnokształcącym w Olecku „Dzień Edukacji Narodowej” uczczono ten dzień w różnoraki sposób.
Nie byłoby szkolnictwa gdyby nie uczniowie, którzy swoją postawą przy okazji dnia nauczyciela chcieliby przekazać nauczycielom: „Dziękuję!”. To podziękowanie jest tak istotne w roli nauczyciela, gdyż wie on, że jego codzienne motywowanie nie idzie na marne. Nasi uczniowie, uczcili ten fakt, przekazując swoje „dziękuję” nauczycielom. Jesteśmy wdzięczni, Wam, młodszemu pokoleniu. Pracujemy dalej!
A propos pokoleniu. Kto daje nam wskazówki? Tak, to pokolenie, które obecnie jest w wieku emerytalnym. Ocalić od zapomnienia może każdy z nas, a w tym roku zrobili to uczniowie: Ania Chmielewska, Mikołaj Skoczeń, Ania Wiszniewska i Antonina Dębska, którzy osobiście udali się złożyć życzenia z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”. Uczniowie przekazali też zakładki, które wykonała podczas zajęć kreatywnych klasa 2C.
Człowiek ciekawy świata nigdy się nie nudzi. Dlatego też, w holu naszego liceum można podziwiać wystawę o systemach edukacji w innych krajach. Finlandia, Niemcy czy Japonia są źródłem wiedzy i porównania co do systemów edukacji w innych krajach.
Edukacja. Słowo, które ma w sobie tak wiele starań. Postarajmy się więc upamiętnić ten fakt w sposób, który jest dla nas samych i przyszłych pokoleń, inspiracją, motywacją i dążeniem do lepszego.

Skip to content