Rozpoczęcie udziału uczniów naszej szkoły w projekcie MATura+

Rozpoczęcie udziału uczniów naszej szkoły w projekcie MATura+

21 września 2022 Galeria

19.09.2022 roku w Giżycku dziewięciu uczniów z klas IVB i IVC spośród piętnastu zgłoszonych wraz z opiekunem p. Barbarą Domysławską było uczestnikami spotkania motywacyjno-organizacyjnego inaugurującego projekt Matura+ przygotowujący do tegorocznej matury z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzyści na żywo spotkali się z p. Dariuszem Kulmą, który od października do kwietnia będzie się z nimi łączył on-line co najmniej raz w tygodniu w celu rozwiązywania tzw. pewniaków maturalnych, natomiast na miejscu swoim wyczerpującym wykładem bardzo zmotywował młodzież do pracy i działania, aby osiągnąć zamierzony cel. Nastawił młodzież na pozytywne myślenie chociażby słowami: zmień kurs swojego myślenia z „muszę” na „chcę” i zacznij widzieć w tym „szansę”. Dodatkowo na spotkaniu wystąpił p. Włodzimierz Kocon(Przewodniczący Rady Fundacji Empiria i Wiedza, Wiceprezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego)ze speech do młodzieży, uczestników projektu MATura+ i p. Zuzanna Piasecka (Prezes Fundacji Empiria i Wiedza) z krótkim intro o fundacji i projekcie oraz p. Małgorzata Zakrzewska(Elitmat)z omówieniem ważnych kwestii związanych z udziałem w zajęciach online. Bank Gospodarstwa Krajowego i Fundacja Empiria i Wiedza są głównymi sponsorami tego projektu, natomiast Firma Elitmat zajmować się będzie całą oprawą edukacyjną.

Życzmy naszym uczestnikom projektu Matura+ wytrwałości w zajęciach i osiągnięcia zamierzonego celu/wyniku na maturze w maju 2023.

Barbara Domysławska

Skip to content