Pierwsze zawody sportowe w nowym roku szkolnym i pierwsza wygrane.

Pierwsze zawody sportowe w nowym roku szkolnym i pierwsza wygrane.

12 października 2022 Galeria Osiągnięcia Sport

Znakomicie rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku. Dnia 11 października 2022 r. odbył się finał Mistrzostw Województwa SZS w Piłce  Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: I LO Olecko, LO Gołdap, ZSZ Gołdap i ZS nr 2 Mrągowo. Uczniowie naszego liceum wypadli bardzo dobrze. Po emocjonującej grze drużyna chłopców z I LO w Olecku wygrała wszystkie mecze i zdobyła mistrzostwo województwa warmińsko- mazurskiego. Oto wyniki naszej drużyny:

I LO Olecko- LO Gołdap- 18:6

I LO Olecko- ZSZ Gołdap- 18:9

I LO Olecko- ZS nr 2 Mrągowo- 19:5

Najlepszym zawodnikiem turnieju został okrzyknięty uczeń naszej szkoły Kacper Barszczewski- zdobywca ponad 25 bramek.

Skład zespołu chłopców: Michał Siemiaszko, Wiktor Paszkowski, Bartosz Prusko, Kacper Szydłowski, Mikołaj Dowejko, Kornel Romotowski, Maksymilian Chodukiewicz, Dominik Tylman, Kacper Barszczewski, Bartosz Stachelek, Daniel Walendzewicz, Tymon Ciechanowski.

Zwycięskiej drużynie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

    Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Wojciech Pilichowski.

Mariola Pezowicz

Skip to content