Tradycja Otrzęsin w I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku.

Tradycja Otrzęsin w I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku.

3 listopada 2021 Galeria

W naszej szkole, zgodnie z tradycją, odbyły się Otrzęsiny. W tym roku brały w nich udział uczniowie dwóch klas pierwszych i trzech klas drugich (gdyż w ubiegłym roku nie można było zrealizować tego przedsięwzięcia). Włączanie tych klas do grona społeczności szkolnej zaczęło się wcześniej od „przejęcia władzy” w szkole. Każda klasa, w atmosferze dobrej zabawy, jednego dnia przedstawiała siebie. Były różne pomysły. I A zapraszała pozostałych uczniów na seanse filmowe, na które można było wejść tylko z posiadanym biletem- bilet był bezpłatny, a do niego dołączona była torebka popcornu. I B zaprosiła na kinderbal- między innymi pysznościami można było zjeść watę cukrową. II A to piraci poszukujący skarbów- skarb znaleziono. II B zaprezentowała przesłanie: „stop przemocy w grach”. Zdrowa rywalizacja i uszanowanie przeciwnika to cel, który przyświecał w zabawach. II C wcieliła się, wraz z wychowawczynią, w postacie z filmu „Shrek”, „na bagnie” można było zatańczyć na dyskotece i wypić zielony napój. Wszystkie z występujących klas częstowały słodyczami, owocami, napojami. Były quizy, zabawy sprawnościowe, dobra muzyka, pomysłowe przebrania uczniów i ciekawa dekoracja szkoły. Za udział w różnych konkursach można było zdobyć słodkie nagrody. Uczniowie chętnie uczestniczyli w takich zabawach.

    29 października odbył się finał Otrzęsin. Uczniowie klas III A, III B i III C przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów dobrą zabawę. W tej zabawie pierwsze i drugie klasy prezentowały swoją sprawność intelektualną, fizyczną,  umiejętności artystyczno- plastyczne, muzyczne i znakomite poczucie humoru. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w uroczystość Otrzęsin. Wszyscy byli też zwycięzcami. Wykazali, że potrafią współzawodniczyć, zwyciężać i cieszyć się z odniesionych sukcesów.

    Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury. Główną nagrodę- talon na 200 złotych- przyznało klasie II B.

  Otrzęsiny miały na celu integrację klas pierwszych i drugich z całą społecznością szkolną i ich wychowawcami, rozwijanie więzi koleżeństwa  oraz umacnianie młodzieży w poczuciu, że szkoła jest dla nich przyjaznym środowiskiem.

    Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym i całą społecznością szkoły życzy nowo przyjętym uczniom sukcesów i zapału do osiągania wysokich wyników w nauce. Życzy, aby dobry nastrój i współzawodnictwo towarzyszyły im w codziennej pracy szkolnej.

                                                                              Mariola Pezowicz

Skip to content