Nowy rok szkolny 2022/2023 w I LO rozpoczęty.

Nowy rok szkolny 2022/2023 w I LO rozpoczęty.

1 września 2022 Bez kategorii

1 września 2022 r. o godzinie 9.00 dźwięk dzwonka szkolnego wezwał społeczność szkolną I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku do uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2022/ 2023. Uroczystość rozpoczęcia odbywała się w sali gimnastycznej. Po wniesieniu sztandaru zebrani odśpiewali hymn państwowy. Pani dyrektor Katarzyna Kamińska serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych,  życząc im dobrego startu na nowym etapie edukacji i osiągania jak najlepszych wyników. Były też słowa wiary w pracowitość i umiejętności uczniów klas czwartych- maturalnych.

Nie zapomniano również o rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą zebrani na apelu uczcili minutą ciszy.

W trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klas pierwszych składali przyrzeczenie, że będą godnie reprezentować szkołę, do której społeczności od tej chwili należą. Zostały zorganizowane cztery klasy pierwsze, w których łącznie uczyć się będzie 118 uczniów. Wychowawcami tych klas są: pani Marta Kulbacka- klasy I A, pani Paulina Radoń- klasy I B, pani Marta Bielenica- klasy I C i pan Zbigniew Stefanowski- klasy I D.

    Na zakończenie uroczystego apelu p. Dyrektor życzyła wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, aby był to dobry rok, pełen radości, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Dużo zdrowia, energii i zapału w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanych zadań.

                                                                                              Mariola Pezowicz

Skip to content