Nowy rok szkolny 2023/2024 w I LO rozpoczęty.

Nowy rok szkolny 2023/2024 w I LO rozpoczęty.

5 września 2023 Galeria

4 września 2023 roku w I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024. P. dyrektor Katarzyna Kamińska powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Pani Dyrektor szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w tej szkole. Życzyła im, by nowy etap edukacji był drogą do zdobycia wykształcenia i wkroczenia w dorosłe życie. Skierowała też słowa do klas maturalnych, aby ten rok dobrze wykorzystali do poszerzenia i ugruntowania wiedzy, co zaowocuje sukcesem na egzaminie maturalnym. W trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klas pierwszych składali przyrzeczenie, że będą godnie reprezentować szkołę, do której społeczności od tej chwili należą. Zostały zorganizowane cztery klasy pierwsze. Wychowawcami tych klas są: pani Joanna Grześ- klasy I A i pani Iwona Milczarek- klasy I B, pani Magdalena Antkiewicz- klasy I C, pan Robert Smyk- klasy I D. Pani Dyrektor życzyła całej społeczności szkolnej zdrowia i owocnej pracy. Podkreśliła również, że od wspólnego wysiłku i zaangażowania zależeć będą oczekiwane efekty i zadowolenie z nauki, z pracy.
Nie zapomniano również o 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą społeczność szkolna uczciła minutą ciszy. Były też wspomnienia historii tamtych lat.
Później odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Zebranym na uroczystym apelu życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.


Mariola Pezowicz

Skip to content