Bartosz Karczewski z I LO w Olecku triumfuje w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Bartosz Karczewski z I LO w Olecku triumfuje w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

29 kwietnia 2024 Bez kategorii

Bartosz Karczewski, uczeń I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku, został ogłoszony zwycięzcą prestiżowego konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs, który odbył się pod patronatem lokalnych władz i jednostek straży pożarnej, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z różnych szkół regionu.

Nie był to jedyny sukces szkoły z Olecka. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Joanna Nalewajko, kolejna utalentowana uczennica I LO im. Jana Kochanowskiego.
Zaraz za podium sklasyfikowano trzeciego uczestnika z I LO Bartosza Jarmołowicza. To dowód na wysoki poziom edukacji i zaangażowania kadry pedagogicznej w rozwój kompetencji uczniów w obszarze bezpieczeństwa pożarowego.

Organizatorzy konkursu nie szczędzili wysiłków, by uczynić wydarzenie atrakcyjnym i motywującym dla młodzieży. Atrakcyjne nagrody stanowiły dodatkową zachętę dla uczestników, podkreślając wagę edukacji pożarowej i profilaktyki w społeczności lokalnej.

Niezwykłe osiągnięcie Bartosza Karczewskiego nie kończy się na lokalnym poziomie. Jego zwycięstwo otwiera drogę do reprezentowania powiatu na zawodach wojewódzkich. To nie tylko zaszczyt dla młodego ucznia, ale także okazja do dalszego rozwoju i promowania bezpieczeństwa pożarowego
na szerszą skalę.

Konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom” nie tylko nagradza zaangażowanie i wiedzę uczniów, ale także stymuluje świadomość społeczną w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Sukces Bartosza Karczewskiego i Joanny Nalewajko to dowód na to, że edukacja i zaangażowanie młodzieży mogą przynosić realne korzyści dla społeczności lokalnej i regionu.

Skip to content