Współpracujemy:

 

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku brali udział wielu konkursach matematycznych i osiągnęli bardzo dobre wyniki.

6 czerwca najlepsi matematycy z regionu zostali nagrodzeni na gali XVI Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych. Wśród nich był Michał Złotnik (2a), który został finalistą i zdobył indeks Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wyróżnienia uzyskali: Urszula Kamińska (1a), Błażej Gałkowski (1a) i Michał Złotnik (2a). Ula i Michał zajęli drugie miejsce w rejonie ełckim (powiaty ełcki, olecki, gołdapski, piski) i najlepszy wynik w powiecie oleckim w swojej kategorii. Magdalena Dąbrowska (3a) w kategorii Student 2 – zdobyła najlepszy wynik w powiecie.

W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny wzięło udział blisko 67 tys. uczniów z całej Polski. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły. Osiągnęli wyniki bardzo dobre: Gałkowski Błażej (2 miejsce w województwie), Złotnik Michał (6 miejsce w województwie), Reut Jakub ( 8 miejsce w województwie), Dąbrowska Magdalena ( 8 miejsce w województwie), Tomczyk Urszula (5 miejsce w województwie). Wynik dobry otrzymali: Kamińska Urszula (4 miejsce w województwie), Drobiszewska Weronika, Krupa Aleksander.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kolejny raz z rzędu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego brali udział w konkursie „FOX”, w tym roku odbyła się jego XVIII edycja. W tym roku do konkursu przystąpiło 25 uczniów z I-III klasy naszej szkoły.

Wynik nagradzany dyplomem uzyskali:

Agata Julia Prosińska wynik dobry
Jurczuk Wiktoria wynik dobry 
Oliwier Czerwiński wynik dobry

28 maja 2018 roku uczniowie klasy I B i I C udali się na wycieczkę w ramach realizacji podstawy programowej z biologii do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem.

Na miejscu zwiedziliśmy wystawę poświęconą różnorodności biologicznej parku. Bardzo ciekawym elementem wystawy była oś czasu przedstawiająca historię terenów WPN. Podczas oglądania wystawy uczniowie rozwiązywali test składający się z 10 pytań – rymowanek. Następnie młodzież udała się na bardzo ciekawą prezentację poświęconą gatunkom inwazyjnym. Ostatnim punktem programu było przejście ok. 4-kilometrowej ścieżki edukacyjnej pod przewodnictwem pracownika parku. W czasie spaceru mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki i obserwować ciekawe gatunki roślin, m.in. rosiczkę okrągłolistną, bagno zwyczajne, żurawinę błotną.

W minioną sobotę 19 maja na Placu Wolności w Olecku uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę wolontariuszy i pomogli Wolontariatowi Kultury WSPAK w tworzeniu gry miejskiej pod tytułem Tor-P.

Cała impreza przebiegła zgodnie z planem, wraz ze sprzyjającą pogodą. Wszyscy śmiali, zgłoszeni do gry ochotnicy byli zadowoleni i gwarantowali swoje przybycie w przyszłym roku. Również nasi wolontariusze z LO postanowili spróbować swoich sił przy pokonywaniu toru przeszkód.

Cezary Białowąs laureatem III Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce

Uczeń kl. IIa naszej szkoły Cezary Białowąs został laureatem III Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce pod hasłem "Przedsiębiorczość to droga do ciekawego i godnego życia", który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Czarek zdobył III-cie miejsce pokonując uczniów szkół ekonomicznych. W konkursie uczestniczyło ponad 150 uczniów ze szkół z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 kwietnia 2018 roku podczas obchodów Dnia Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego.

21 kwietnia 2018r. w Ełku odbyła się VIII edycja Konkursu o Wielkiej Brytanii –etap finałowy.

I miejsce zajęła uczennica  kl.IIIB2 – Julia Agata Prosińska

II miejsce-uczennica  kl. IIIC – Małgorzata  Zduniak

Gratulujemy zwycięstwa!

Wizyta
Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura
w I Liceum Ogólnokształcącym

10 kwietnia 2018 r. w I LO odbyła się wizyta duszpasterska Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Biskupowi towarzyszyli księża z Kurii Biskupiej w Ełku oraz ksiądz Proboszcz i ksiądz Wikariusz z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku. W imieniu społeczności szkolnej powitania dokonał Dyrektor szkoły. Nauczyciele i młodzież przyłączyła się do powitania, przygotowując piękną część artystyczną. W związku z obchodzonym Rokiem Ducha Świętego uczniowie przedstawili fragmenty z Biblii- obrazujące Zwiastowanie, chrzest w Jordanie, Zesłanie Ducha Świętego.