Współpracujemy:

 

15 lutego odbyły się w Starostwie Powiatowym  eliminacje Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.
I LO im. Jana Kochanowskiego zajęło tym razem drugie miejsce. Uczniowie naszej szkoły po trzech konkurencjach z pożarnictwa, ruchu drogowego i pierwszej pomocy byli na pierwszym miejscu. Z pożarnictwa i ruchu drogowego uzyskali maksymalną ilość punktów czyli odpowiednio- 3 i 4. Z pierwszej pomocy stracili tylko punkt i stanęli przed następnym zadaniem czyli pytaniami z szeroko pojętej Obrony Cywilnej. Tu można było zdobyć więcej punktów niż w pozostałych konkurencjach razem wziętych. Niestety nasi reprezentanci- Patryk Kozłowski z IB i Kacper Murawski z IA musieli uznać wyższość drużyny z ZST.  Zwycięzcy w ubiegłym roku zajęli 5 miejsce w województwie, więc łatwo nie było. Życzymy im powodzenia w finale!

Galeria: Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

W dniu 6 lutego 2019 r. w I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs „Sudoku. Lubię to!”.

I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku było organizatorem konkursu, a partnerami - Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku i Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Olecku.

Nasi uczniowie poszerzają swoją wiedzę, coraz liczniej przystępując do olimpiad.

Cezary Białowąs - uczeń klasy III A - zakwalifikował się do eliminacji okręgowych w XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Eliminacje odbędą się 7 marca 2019 r. w SGH w Warszawie.

Urszula Kamińska- uczennica klasy II A I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku osiągnęła wielki sukces w XV Ogólnopolskim Konkursie na Literackie Wspomnienie „Listopadowa melancholia”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest propagowanie wartości ponadczasowych, takich jak: miłość, przyjaźń, wiara, patriotyzm itp. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 120 prac z kilkudziesięciu miast w Polsce.

9 stycznia 2019 r. etapem szkolnym rozpoczęła się III edycja Powiatowego Konkursu Sudoku lubię to! Przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużą popularnością, w tym roku do etapu szkolnego przystąpiło 673 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Olecka, Kowali Oleckich, Wieliczek, Sokółek, Gąsek, Kijewa, Stożnego, Judzik, Sokółek i Babek Oleckich. Celem konkursu jest m.in. popularyzowanie łamigłówek wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, popularyzowanie alternatywnych form spędzania czasu.

„Jest cicho. Choinka płonie.
Na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie
blask świeczek złotem zasnuwa,
a z kąta, z ust brata, płynie
kolęda na okarynie:
LULAJŻE, JEZUNIU,
MOJA PEREŁKO,
LULAJŻE, JEZUNIU,
ME PIEŚCIDEŁKO”.
(K. I. Gałczyński „Przed zapaleniem choinki”) 

6 stycznia 2019 r. uczniowie I Liceum im. Jana Kochanowskiego wzięli czynny udział w kolejnym Orszaku Trzech Króli. Pod kierunkiem nauczyciela Zbigniewa Stefanowskiego młodzież opracowała 5 scen teatralnych, które zostały odegrane przed licznie zebraną społecznością Olecka. Królowie, jak co roku, trafili bez problemów do stajenki, w której czekał już Nowonarodzony.

Galeria: I LO w drodze do Betlejem

W scenach teatralnych udział wzięli: