Nauczyciele z Olecka na Malcie i w Niemczech.

Nauczyciele z Olecka na Malcie i w Niemczech.

29 sierpnia 2021 Bez kategorii

    I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku zrealizowało projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Mobilność międzynarodowa kadry edukacji szkolnej”, w ramach którego grupa nauczycieli wzięła udział w kursach językowych. Wybraliśmy naukę języka angielskiego na Malcie i języka niemieckiego w Niemczech.

Na przełomie czerwca i lipca na Maltę wybrało się dziesięciu nauczycieli. Język niemiecki wybrała trzyosobowa grupa, która w sierpniu pojechała do Niemiec, aby tam pogłębiać naukę tego języka.

    Na Malcie są renomowane szkoły języka angielskiego z programem zajęć dydaktycznych na różnych poziomach zaawansowania. Szkoły były dobrze przygotowane do przyjęcia kursantów, którzy przyjechali z różnych krajów świata. Uczelnie były nowocześnie wyposażone, a zajęcia ciekawie prowadzone. Szkoły oferowały także wycieczki oraz zajęcia pozalekcyjne i dzięki temu szybko można było zintegrować się z grupą nauczycieli i studentów z różnych stron świata. Międzynarodowe środowisko kursantów zmuszało do porozumiewania się wyłącznie w języku angielskim- co ułatwiało naukę języka. Otaczanie się anglojęzycznymi osobami, zabytkami, sklepami i mediami dostarczało kontaktu z żywym językiem. Nauka języka w wakacyjnej scenerii, w świetnej atmosferze przychodziła o wiele łatwiej.

    Dzięki wyjazdowi nauczyliśmy się nie tylko     angielskiego, ale również poznaliśmy kulturę Maltańczyków, ich tradycje i zwyczaje, lokalną sztukę i zabytki. Znaleźliśmy też czas na plażowanie i kąpiel w Morzu Śródziemnym. Wyjazd na Maltę to czas nauki języka, ale jednocześnie wspaniała wakacyjna przygoda.

                                 Mariola Pezowicz

Skip to content