Wiadomość z ostatniej chwili

Wiadomość z ostatniej chwili

19 maja 2021 Bez kategorii Galeria

NASZ ZESPÓŁ WYGRAŁ FINAŁ OGÓLNOPOLSKI I BYĆ MOŻE BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ W FINALE EUROPEJSKIM 22 CZERWCA 2021 R.

Uczennice kl. 2C I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku  Natalia Rant i Weronika Cimochowska  w finale ogólnopolskim międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay!

Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale Nederlanden  dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzeby społeczne w wybranym sektorze z zakresu edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, jakości życia, zrównoważonego rozwoju.
„Do uczestnictwa w konkursie zachęciła, zmotywowała i wspierała nas Pani Teresa Woźniak- nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy w naszej szkole.
Pracowałyśmy pod nazwą AOV- Angels of Voidness ( Anioły Pustki). Udało nam się wejść do finału Top 10 najlepszych drużyn w Polsce.
Zadaniem konkursu było wymyślenie innowacji społecznej na wybrany przez nas temat; takiej która byłaby zarabiającym na siebie przedsiębiorstwem. Postawiłyśmy na współczesny problem pandemii – samotność. Główną misją było połączenie dwóch nieznających się osób poprzez platformę internetową ,,Talk to the Angel”. Nasze Anioły – iskierki nadziei – to ludzie starsi i dzieci. W początkowej fazie wychodzimy do podopiecznych domów spokojnej starości. Zestawiłyśmy ze sobą różne pokolenia, które wzajemnie wyniosą coś ze zdobytej relacji. Nasz program zakłada poprawę jakości życia odbiorców, ich zdrowia oraz rozwija umiejętności  cyfrowe i mobilność seniorów. Dodatkowo edukuje, uczy tolerancji  i pozwala zdobyć nowych przyjaciół. Oferuje ogólnodostępność i całodobowe wsparcie. Jednym ze źródeł  naszego dochodu jest drobna opłata za  usługę ,,Poczytaj mi, Babciu” bądź też  za korepetycje oferowane naszym rówieśnikom.  Wszystko zostało starannie przemyślane i dopięte na ostatni guzik. W ankietach zapytałyśmy rodziców i uczniów, a także osoby  spoza naszej szkoły o ich preferencje i potrzebny odnośnie przedstawionego przez nas  biznesu.
Serdecznie dziękujemy każdemu, kto poświęcił czas na jej wypełnienie.
W drodze na szczyt prowadził nas mentor – Paweł Stachula z Nationale-Nederlanden- Digital Marketing Expert oraz Pani Teresa Woźniak, nauczycielka przedsiębiorczości i doradca zawodowy w naszej szkole.
Dziękujemy za pomoc również Pani psycholog Alicji Ropel, której cenne wskazówki wykorzystałyśmy w naszej pracy.”

Natalia Rant i Weronika Cimochowska

Skip to content