Galeria: Sudoku wcale nie z doskoku!

 W tym roku 25 lutego odbył się finał V Powiatowego Konkursu Sudoku Lubię to! Będzie on pamiętny finał ze względu z uwagi na panującą pandemię. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obostrzeń w oparciu o  wytyczne GIS, MZ, MEN dotyczące organizowania konkursów podczas epidemii wirusa Covid-19,  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku,  w maseczkach zjawiło się 90 finalistów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Olecka, Babek Oleckich, Gąsek, Sokółek, Wieliczek, Stożnego. W etapie szkolnym wzięło udział 430 miłośników rozwiązywania krzyżówek logicznych Sudoku. Konkurs na trwałe wpisał się w kalendarz imprez powiatowych. Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku, a partnerami Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Konkurs został wyróżniony patronatem honorowym Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, Starosty Oleckiego i Burmistrza Olecka.

 

Uczniowie poza nagrodami otrzymują medale: Mistrz Sudoku, I Wicemistrz Sudoku i II Wicemistrz. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach:

  • klasy I – III szkoły podstawowe – koordynatorem była Pani Halina Matwiejczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1,
  • klasy IV – VI- szkoły podstawowe – koordynatorem była Pani Katarzyna Kalejta, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1,
  • klasy VII – VIII – szkoły podstawowe i I klasa ze szkół ponadpodstawowych -  koordynatorem była Pani Marta Kulbacka ze Szkoły Podstawowej,
  • klasy II – IV – szkoły ponadpodstawowe - koordynatorem była Pani Barbara Domysławska z I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku.

 Podczas przerwy, w oczekiwaniu na wyniki, finalistom została przedstawiona prezentacja przygotowana przez Pana Zbigniewa Stefanowskiego.  Chętni  uczniowie, podzieleni na małe grupy, zostali zaproszeni do wspólnego spaceru.  Mobilnymi informatorami była młodzież I LO w Olecku pod kierunkiem Pani Emilii Przemielewskiej.

Nie byłoby tego konkursu, gdyby nie pomysłodawczyni i przewodnicząca konkursu Pani Elżbieta Guziejko – nauczycielka matematyki w I LO w Olecku.