Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami i Radą Pedagogiczną z okazji Walentynek  organizują dwa konkursy, do których zapraszają całą społeczność szkolną.
Listy od osoby bliskiej naszemu sercu można czytać w nieskończoność. Zapewnienia o uczuciu, czułe słowa i osobiste wyznania zostają utrwalone na długo na kartkach papieru.
Jeszcze nie tak dawno, kiedy o dostępie do komputerów czy telefonów można było tylko pomarzyć, jedyną formą komunikacji pozostawały ręcznie pisane listy miłosne. Zakochani za pomocą kartki papieru i atramentu dzieli się swoimi troskami i wyznawali sobie miłość.
„ Aniele mój, moje wszystko, moje najgłębsze ja …”albo: „Bliska memu sercu przyjaciółko...” , „Kochany Auguście…”, „Marysieńko, moje serce…”, „Najmilsza Lukrecjo..” lub po prostu „Uroczy Misiu…”, „Piękny Kwiatuszku...”- ale co dalej? Co i jak napisać w miłosnym liście? Na takie pytania dadzą odpowiedź wszyscy ci, którzy wezmą udział w konkursie i napiszą list.
Zbliżające się Walentynki są okazją, aby wyznać swoje uczucia. Stąd pomysł na zorganizowanie walentynkowego konkursu, w którym może wziąć udział każdy. Wystarczy tylko napisać list miłosny. Forma językowa oraz konwencja są otwarte. Przede wszystkim liczą się pomysły i poprawność językowa. Dla autorów trzech najciekawszych listów są nagrody.
Drugi konkurs przeznaczony jest dla grup klasowych. Grupy te zachęcamy do wykonania figury ze śniegu, płaskorzeźby, napisu, rysunku lub zrealizowania innego pomysłu, np. igloo. Wykonaną pracę trzeba przedstawić na zdjęciu, filmiku lub fotorelacji, można też utrwalić uczniów-wykonawców dzieła. Najciekawsze trzy pierwsze prace będą nagrodzone.
Listy miłosne, zdjęcia i filmiki rzeźb ze śniegu należy wysłać do 16 lutego 2021 roku na Teams->Zespoły->lo.olecko.pl→Pliki→folder „konkurs walentynkowy”.
Tam też można znaleźć szczegółowe informacje oraz regulamin konkursów.
Zapraszamy do udziału w walentynkowych konkursach. Życzymy powodzenia i radości.

Opiekun Samorządu Mariola Pezowicz