Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada serwis edukacyjny dyktanda.pl  [1] organizuje I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się za pośrednictwem Internetu.
Ideą tego wydarzenia jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.
Im większa liczba osób przyłączy się do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!
Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez portal  dyktanda.pl  na wybrany cel.
Każdy może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Przykładowo może to być wsparcie chorej osoby, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu - dzięki temu będą miały większy wpływ na wynik głosowania.
Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zachęcamy wszystkich uczniów naszego liceum oraz osoby dorosłe.
Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmowane są na stronie:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci  [2]


Informację przekazuje i zachęca do udziału w Dyktandzie
Mariola Pezowicz

Links:
------
[1]  https://dyktanda.pl/
[2]  https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci