Autor: Kimberly McCreight

Książka o sekretach i kłamstwach, przyjaciołach i prześladowcach.

Kate Baron, prawniczka i samotna matka, odbiera telefon ze szkoły swojej córki. Amelia – inteligentna, zdolna piętnastolatka – została przyłapana na ściąganiu. Gdy kobieta dociera do Grace Hall, dowiaduje się, że córka nie żyje – skoczyła z dachu. Zrozpaczona matka wierzy w policyjną wersję zdarzeń aż do chwili, gdy dostaje anonimowego SMS-a: Amelia nie skoczyła. Kate zamierza poznać prawdę – bez względu na konsekwencje. Przegląda maile córki, jej SMS-y i wpisy na Facebooku, rekonstruuje urywki życia dziewczynki i ludzi, którzy byli dla niej ważni. Odkrywa, dlaczego feralnego dnia znalazła się na dachu Grace Hall i jak naprawdę zginęła...

Autorka świetnie pokazała skutki z jednej strony zbyt małej ilości czasu poświęcanego dzieciom, z drugiej – pragnienia wielu nastolatków: chęci  przynależności do grupy.

Historię matki i córki poznajemy z obu perspektyw, to czytelnik ma za zadanie ułożyć wydarzenia w logiczną całość. Lektura ma ciekawą formę: liczne retrospekcje, zapisy maili, wiadomości na fb czy SMS-ów. Emocje zrozpaczonej matki są świetnie oddane, akcja toczy się szybko, a język jest przystępny.

 „Beznadziejniej być nie może, a po jakim czasie robi się jeszcze bardziej beznadziejnie.”