Prezentacja Absolwentów

 

DRODZY ABSOLWENCI!

 „To już jest koniec i nie ma już nic…” 

- to jest już koniec siedzenia na lekcjach, codziennego wstawania do  szkoły, kartkówek i ocen, szkolnych apeli i wycieczek, koniec przerw zawsze za krótkich i tego okropnego dźwięku dzwonka. Od dziś nie jesteście uczniami. Już nigdy nie pójdziecie do szkoły na lekcje. Szybko minęło, prawda?

Dziś przeżywacie wyjątkowy, wspaniały dzień – zakończyliście etap szkolnej edukacji, stajecie się dorośli i odpowiedzialni za swoją przyszłość. Otrzymane świadectwa to podsumowanie Waszej pracy nie tylko w liceum, ale w ciągu ostatnich dwunastu lat.

Gratuluję Wam ukończenia liceum! Gratuluję wytrwałości i pasji, którą pokazywaliście codzienne będąc uczniami naszej szkoły. Gratuluję sukcesów naukowych, sportowych, artystycznych. A przede wszystkim sukcesów codziennych, kiedy tak bardzo nie chciało się wstawać, iść na lekcję, odezwać do kogokolwiek…  Każdy z Was, otrzymując świadectwo ukończenia, osiąga dzisiaj sukces!

Jesteście wyjątkowym rocznikiem, wspaniałym zbiorem wyjątkowych osób. Dostarczyliście nam w ciągu trzech lat wielu fantastycznych wzruszeń, dumy, radości. Spektakle, apele, koncerty, zawody sportowe, plakaty, prace plastyczne, dekoracje szkoły, ciasteczka  i babeczki, wyjazdy, łyżwy, wycieczki, tańce, teksty piosenek, targi edukacyjne i rekrutacja, filmy i filmiki, otrzęsiny, klasowe wigilie i rozgrywki szkolne, konkursy i olimpiady, zbiórki charytatywne, pomoc potrzebującym – ile tego było?!...

 Dziękujemy każdemu z Was…

Żegnamy się z Wami w dziwnych okolicznościach. Pierwszy raz w historii szkoły nie przeżywamy uroczystości wręczania świadectw Absolwentom. To trudne doświadczenie dla całej społeczności.

W tym miejscu chcę Wam powiedzieć, że nawet na odległość, jesteście otoczeni naszą ogromną życzliwością! W tym roku wszyscy jesteśmy Maturzystami!

Życzymy Wam wszystkim spełnienia marzeń i planów, życiowych sukcesów i sukcesów maturalnych. Dostania się na wymarzone studia, znalezienia wspaniałej pracy; a przede wszystkim – żebyście mogli zawsze powiedzieć o sobie: „jestem szczęśliwym człowiekiem”.

Pamiętajcie te wszystkie spędzone na Kościuszki dni, pamiętajcie, że jesteście Absolwentami wyjątkowej szkoły – I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku.

Katarzyna Kamińska
Dyrektor szkoły