Politechnika Białostocka wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy zapraszają na tegoroczną odporną na wirusa edycję ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na Politechniki!". W tym roku zmieniamy formę - akcja
przenosi się do przestrzeni wirtualnej. Nie zmieniamy jednak naszej idei: chcemy przekonać dziewczyny do studiowania na uczelniach technicznych oraz do wyboru kierunków ścisłych. Dodatkowo zaprezentujemy kierunki wirusoodporne, czyli takie, które nawet w czasach globalnego kryzysu dają bezpieczeństwo ciekawej, stabilnej pracy.

Zapraszamy na bezpłatne wydarzenie online: "Kierunki wirusoodporne - czyli co studiować, żeby mieć dobrą pracę niezależnie od kryzysów?"

Po czym poznać, czy dany kierunek jest "wirusoodporny"? Trzeba zadać cztery pytania pomocnicze:

        * Czy daje możliwość pracy zdalnej?
        * Czy pozwala na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki?
        * Czy rozwija kompetencje przyszłości?
        * Czy pozwala mi zdobyć twardą wiedzę i praktyczne umiejętności?

Za tydzień, w czwartek, (23 kwietnia) w godzinach 14.00 - 17.30 pokażemy przykłady kierunków wirusoodpornych, opowiemy, jak w praktyce wyglądają studia i co można po nich robić! Wydarzenie będzie prowadzone w internecie na żywo, każdy może w nim aktywnie uczestniczyć - po wcześniejszym zarejestrowaniu.

W programie krótkie debaty i interaktywne wystąpienia - w ciekawy i przystępny sposób, razem ze studentkami i absolwentkami uczelni z całej Polski oraz przedstawicielami dużych technologicznych firm, zaprezentujemy przyszłościowe kierunki studiów. Pokażemy gdzie i na jakich zasadach można studiować.

Na konkretnych przykładach odczarujemy skomplikowane nazwy kierunków i powiemy dlaczego są wirusoodporne!

Zaprosimy do wirtualnych stoisk online, gdzie między 14:00 - 17.30 uczelnie z całej Polski będą prowadzić konsultacje i będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i zasad studiowania!

Nasze niezwykłe studentki i absolwentki opowiedzą o biotechnologii, inżynierii biomedycznej oraz matematyce stosowanej. Będzie można porozmawiać z dziewczynami, które po studiach na Politechnice Białostockiej realizują swoje marzenia, wracają na naszą uczelnię, by uczyć innych.

Wybierz kierunek wirusoodporyny - zarejestruj się na bezpłatne wydarzenie on-line:

http://dziewczynynapolitechniki.pl/online/?fbclid=IwAR3kpHKnF6Dwei8lBGdIVEAAw4ohMXt6NwVnFUxOCCpz3SAhzCgEtO_mshA


Pomożemy Ci wybrać studia przyszłości!
Więcej o akcji "Dziewczyny na Politechniki", do której przystąpiło w tym roku prawie 20 uczelni na stronie:

http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/