Nasi licealiści wzięli udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Internetowego i Interaktywnego Konkursu Maks Matematyczny. W trakcie lekcji, tak jak inni uczniowie w całej Polsce, zasiedli do komputerów pełni energii do rozwiązywania interaktywnych zadań konkursowych w postaci gier. W tej edycji trudność uczestnikom sprawiły dwie konkurencje – „Suwak” wykorzystujący zasady podzielności liczb i „Mozaika”, czyli wymagająca użycia wyobraźni układanka. Kolejną przeszkodę stanowił ograniczony czas wykonywania zadań. Jednak nie obyło się bez wysokich osiągnięć naszych uczniów!
Wśród klas drugich Emilia Czajewska zajęła 1. miejsce w województwie i osiągnęła wynik bardzo dobry w tym konkursie, Kinga Leonarczyk8. miejsce oraz Zuzanna Kabak12. miejsc, Bartosz Łapszys – 17 miejsce, Michał Kumkowski Leonarczyk – 21 miejsce.
Natomiast wśród klas III liceum, na 13. miejscu w województwie uplasował się Kacper Jankowski, a Patryk Jasiński zajął 16 miejsce. Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział blisko 9100 uczniów z około 950 szkół z całego kraju. Jako nagrodę, Emilia otrzymała darmowy udział w kolejnej edycji Maksa Matematycznego.

Koordynatorem konkursu jest p. Elżbieta Guziejko.

Serdecznie gratulujemy wyników wszystkim reprezentantom i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

Emilia Czajewska, kl. IIA