Galeria: SUDOKU IV

W dniu 9 stycznia 2020 roku w naszej szkole, jak również i w wielu szkołach naszego powiatu odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu „Sudoku, lubię to!”

W tym roku przystąpiła do niego rekordowa liczba uczniów: 35 w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych oraz 35 w kategorii klas II-IV szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy w ciągu 45 minut mieli do rozwiązania łącznie 4 diagramy Sudoku: jeden łatwy, dwa o średnim stopniu trudności i jeden trudny.

 

Prawie wszystkim uczniom udało się rozwiązać cały diagram na poziomie łatwym, otrzymując przy tym dodatkowe 5 punktów, a około połowie uczestników konkursu- jeden z diagramów średnich, premiowanych dodatkowymi 10 punktami. Najtrudniejsze okazały się, jak sama nazwa mówi, diagramy trudne.

Najlepszymi uczniami naszej szkoły, którzy lubują się w tego rodzaju łamigłówkach i przeszli do finału Powiatowego Konkursu „Sudoku, lubię to!” są w kategorii klas drugich i trzecich- Marlena Bielecka, kl. 2C (190 pkt.), Kacper Jankowski, kl. 3A (141 pkt.), Zofia Krupińska, kl. 2C (127 pkt.) oraz w kategorii klas pierwszych- Gabriela Trofimow, kl. 1D (187 pkt.).

Życzymy im powodzenia i sukcesu w ostatnich zmaganiach w tym konkursie.

Koordynatorem etapu szkolnego konkursu była Barbara Domysławska- nauczyciel matematyki.

Finał IV edycji konkursu obędzie się w I LO w Olecku w dniu 14 lutego 2020.

Mariola Pezowicz