Szkoła Główna Handlowa (SGH) w Warszawie po raz siedemnasty organizuje w stolicy warsztaty dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, którzy pochodzą z małych miejscowości.

Warsztaty mają na celu pomóc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanować ścieżkę zawodową. Projekt CEMS Chance odbywa się dwa razy do roku (w maju i grudniu).
W tym roku grudniowa edycja odbędzie się w dniach 2-6 grudnia. Udział w projekcie jest bezpłatny, a jedyne koszty poniesione przez uczestników to bilety na podróż do Warszawy i powrót do domu. Tegoroczne warsztaty obejmą tematy takie jak:

- Ścieżka kariery – dlaczego warto planować swoją karierę?
- Savoir-vivre w życiu i biznesie.
- Autoprezentacja – sztuka, którą każdy z nas powinien znać.
- Zarządzanie czasem.
- Panele motywacyjne.
- Poruszanie się po świecie social media.
- Warsztaty z prowadzenia lokalnych inicjatyw społecznych.

Warsztaty i szkolenia są prowadzone przez osoby różnych profesji-aktorów, dziennikarzy, profesorów czy przedsiębiorców. Wszyscy uczestnicy projektu CEMS Chance otrzymają także certyfikaty. W Warszawie czekają na
uczestników nie tylko konferencje, ale także atrakcje takie jak kurs tańca, zwiedzanie Warszawy czy wyjście do kręgielni.
O projekcie poinformowała nas p. Teresa Woźniak-nauczyciel przedsiębiorczości. Uczniowie złożyli wnioski do udziału w grudniowej edycji projektu. Wnioski zostały pozytywnie ocenione i troje uczniów z klasy ID : Irmina Dębowska,

Aleksandra Piotrowska oraz Krzysztof Bielawski weźmie udział w projekcie CEMS Chance. Radość uczniów była nie do opisania.
Zależało nam na uczestnictwie, ponieważ jest to duża szansa na doskonalenie się i planowanie własnej przyszłości. Być może po bliższym zapoznaniu się z SGH któreś z nas zechce spróbować swoich sił i umiejętności, i dostać się na studia na tę uczelnię.
Udział w projekcie na pewno w pewnym stopniu nam w tym pomoże. Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy doczekać się pobytu w stolicy. Po powrocie podzielimy się doświadczeniami.

Uczennica klasy ID - Irmina Dębowska