Młodzież I LO w Olecku wzięła udział w dwóch konkursach plastycznych. Pierwszy konkurs pt. „Być jak Ona” odbył się pod patronatem Fundacji Honor Pomagania Dzieciom. Do konkursu przystąpili uczniowie z całej Polski. Celem konkursu jest poszerzenie i upowszechnienie wiedzy o Irenie Sendlerowej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, jak również oddanie hołdu bohaterce. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły następujące uczennice:

Klaudia Jabłońska z kl. I B oraz Magdalena Miławicka i Gabriela Trofimow z kl. I D. Prace uczennic otrzymały wyróżnienie, nagrodą jest 7-dniowy wyjazd dla klasy do Zakopanego z 20% dofinansowaniem za pobyt przez organizatora konkursu.
W drugim konkursie pt. „Ja czytam, ty czytasz , my czytamy – Świat Superbohaterów” wzięła udział uczennica Gabriela Trofimow z kl. I D. Na szczeblu powiatu zdobyła ona pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Konkurs został zorganizowany przez Miejsko- Powiatową Bibliotekę w Olecku oraz SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku. Uczestnikom gratulujemy zajęcia czołowych miejsc, wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w innych kolejnych konkursach.
Do konkursów przygotowywały p. Marta Bielenica i p. Mariola Pezowicz.

Mariola Pezowicz