11 października 2019 roku odbyła się autokarowa pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Brali w niej udział uczniowie klas trzecich I LO w Olecku wraz z koordynatorem wycieczki, księdzem Arkadiuszem Gutowskim oraz nauczycielami pełniącymi funkcję opiekunów, Panem Mariuszem Bartnickim i Panią Emilią Przemielewską.
W trasę wyruszyliśmy o 1.00 w nocy. Dotarliśmy na miejsce około godziny 7.00 i mieliśmy czas na poranną toaletę oraz śniadanie. Potem zwiedziliśmy klasztor jasnogórski z przewodnikiem, a następnie mieliśmy kilka godzin czasu wolnego na samodzielne poznanie Częstochowy.

O godzinie 16.45 zebraliśmy się wspólnie z pozostałymi członkami pielgrzymki maturzystów diecezji ełckiej w Auli Jana Pawła II na konferencji, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać świadectw kilku ludzi, w tym misjonarza z wieloletnim doświadczeniem, niegdyś pracującym w Kongo. Odbył się koncert zespołu kleryków z seminarium, zakończony o 19.00. Nastąpił czas na spowiedź, a o 21.00 zgromadziliśmy się w Kaplicy Cudownego Obrazu na apelu jasnogórskim. Później wyruszyliśmy w nocną drogę krzyżową dookoła sanktuarium. Ostatnimi punktami pielgrzymki były adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice Jasnogórskiej i Msza Święta, po których udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w podróż powrotną do Olecka. Dotarliśmy tam w sobotę rano.
Pielgrzymka była dla maturzystów niezwykłą okazją do modlitwy i przemyśleń przed zmaganiami z maturą oraz wkroczeniem w dorosłe życie.

Róża Maria Stankiewicz kl. 3c