Dwie 5- osobowe grupy uczniów z kl.I A i IB wzięły udział w konkursie pt.” Międzywojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o HIV”. Jego celem jest przekazanie informacji dotyczących zasad profilaktyki HIV/AIDS poprzez kontakt ze sztuką i aktywność artystyczną. Komisja konkursowa powołana przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną wybrała do finału międzywojewódzkiego  film pt.”  Krótki film o HIV” wyreżyserowany i zrealizowany przez uczniów kl.IB:

  1. Adriannę Czereszewską
  2. Kingę Konopko
  3. Oliwię Kozłowską
  4. Karolinę Maciejewską
  5. Patryka Kozłowskiego

 

Uczniowie Ci wraz z opiekunem Elżbietą Orlik- Gogacz zostali zaproszeni do udziału w uroczystym finale, zaplanowanym na 9 kwietnia2019r. w Gdyńskim Centrum Filmowym. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszych uczniów, szkoły, a także miasta. Drugi film pt.” Tak wygląda moja historia” przygotowany przez uczennice z kl. IB uzyskał również bardzo wysokie notowania. Film wyreżyserowany i zrealizowany przez:

      1.Emilię Czajewską
      2.Julię Domasik
      3.Zuzannę Kabak
      4.Kingę Leonarczyk
      5.Aleksandrę Lachowicz

Gratulujemy naszym uczniom wiedzy, kreatywności oraz umiejętności łączenia artyzmu z promocją zdrowia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia autorskich filmów zrealizowanych przez naszych szkolnych artystów.

E. Orlik- Gogacz