Galeria: Artur Urbanowicz

To właśnie z Nim spotkała się po raz kolejny młodzież I LO !

Warto wspomnieć , iż  swoją pierwszą powieść do szuflady napisał już w wieku czternastu lat. To już kolejny raz, kiedy mogliśmy posłuchać niesamowitych, a może i dla niektórych  przerażających  historii na tle suwalskiej, tajemniczej  przyrody. Spotkanie odbyło się 26 marca w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Gość opowiadał o swojej debiutanckiej powieści grozy „Gałęziste”, o„ Grzeszniku”, a  także najnowszej książce „ Inkub”.

Przeglądając fora internetowe i blogi literackie można spotkać się z opinią, określającą Urbanowicza mianem polskiego Stephena Kinga.  Autor opowiadał o debiucie, tytułowym Gałęzistem, które jest jednym  z jezior na Suwalszczyźnie, dokładnie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, a także miejscem przerażających przygód bohaterów. Jak sam przyznał: „(…) wiele wątków zostało opartych na legendach i historii regionu”.
Akcja kolejnego dzieła jest także osadzona na Suwalszczyźnie, stąd utwór może śmiało posłużyć za przewodnik po tym regionie. Pierwsze strony powieści pt. „ Grzesznik” nie przywodzą na myśl powieści grozy, a raczej sensację. Suchy , główny bohater, szybko zjednuje sobie sympatię czytelników do tego stopnia, że gdy z biegiem akcji w polu jego widzenia zaczynają pojawiać się zjawiska nadnaturalne, także my chcemy wierzyć, że to wszystko nie ma sensu. Gangster, który nagle stanął w obliczu prawdziwego zła. Prawdziwe zachwianie granic między naturalnością a zjawiskami paranormalnymi. Właśnie to czeka na Was w „Grzeszniku". No i wreszcie „ Inkub”. Historia tajemniczej śmierci. Dziwne zjawiska. Niewytłumaczalne zachowania mieszkańców. Niepokojące oddziaływanie miejsca na człowieka. Horror i kryminał – to wszystko  w najnowszej powieści. Uczniowie z zapartym tchem słuchali każdej, niesamowitej historii. Już czekają na kolejną niesamowitą powieść Pana Artura!