W kameralnym składzie, właściwie bez dekoracji i ze skromnym zasobem rekwizytów, ale za to z wielkim tekstem! Kolejna realizacja teatralna w naszym liceum to „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka. Trzech rozbitków los połączył na tratwie i właśnie kończą się im zapasy jedzenia. Kto z nas jest najmniej smaczny? Tragikomiczna jednoaktówka mistrza dramatu stawia pytania tylko na pozór absurdalne. Znakomita parodia międzyludzkich stosunków, systemów politycznych i stereotypów bawi i porusza.
Aktorzy zajęli się tekstem już w sierpniu. Doskonale oddali Mrożkowski humor, zachwycają interpretacją tekstu i ruchem na scenie. Pierwszy raz licealiści przygotowali sztukę współczesną, kameralną, oszczędną, zupełnie inną niż grane do tej pory. Okazało się, że to niezwykle wdzięczny repertuar dla szkolnego teatru. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl w październiku. Przed nami prezentacje dla gimnazjalistów i mieszkańców miasta.
Dziękujemy ROK „Mazury Garbate” za udostępnienie Sali AGT i pomoc w realizacji!
Sławomir Mrożek „Na pełnym morzu”:
reżyseria: Zbigniew Stefanowski;
występują: Paweł Charmuszko, Cezary Sadowski, Norbert Sowul, Hubert Sow