Współpracujemy:

 

Przemarsz barwnego korowodu w Święto Objawienia Pańskiego to stara chrześcijańska tradycja. Organizatorzy warszawskich jasełek wyszli w roku 2008 z pomysłem, aby wyruszyć z inscenizacją na ulice stolicy. Pomysł spodobał się i do Warszawy stopniowo zaczęły dołączać inne miasta. 6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli.

Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników!

Orszak Trzech Króli po raz czwarty przeszedł również ulicami Olecka. Nie mogło i tym razem zabraknąć uczniów I LO. W scenach teatralnych wystąpili: Adam Kopiczko - Herod, Marcin Domoradzki - gospodarz/Kwiryniusz, Sandra Świerzbin - Gospodyni, Bartosz Biszewski - diabeł, Aleksander Krupa - dworzanin/biesiadnik, Sebastian Selwocki, Miłosz Myszkiewicz, Damian Fiedorowicz - dworzanie, Gabriela Jagłowska - biesiadnik, Kamila Miłowicka i Urszula Tomczyk - anioły, Sebastian Jabłoński, Michał Domasik - legioniści.

Galeria: Orszak Trzech Króli.