previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Współpracujemy:

 

Warto przeczytać!

Galeria: Wyjazd na Politechnikę

Uczniowie klas pierwszych i drugich I LO w Olecku, w ramach projektu „Kompetencje kluczowe - kluczem do przyszłości”, uczestniczyli w wyjazdach na Politechnikę Białostocką.

    28 maja 2019 r. klasy o profilu matematyczno-fizycznym wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Młodzież uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez dr. Jerzego Sienkiewicza pt. ”Teoria rozwiązywania innowacyjnych zadań”.

Po uzyskaniu wiedzy teoretycznej uczniowie przystąpili do rozwiązywania różnych zagadek, szukając rozwiązań właśnie innowacyjnych- innych niż standardowe. Następnie uczniowie  obejrzeli wystawę związaną tematycznie z matematyką i przeszli na zajęcia z robotyki pt. „Programowanie bioloidów” , które wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Prowadzący- dr. Jakub Augustyniak- zaangażował młodzież w programowanie robotów, co bardzo zainspirowało licealistów.

    29 maja 2019 r. klasy o profilu biologiczno-chemicznym odwiedziły Politechnikę Białostocką w Hajnówce. Uczniowie uczestniczyli w wielu wykładach i ćwiczeniach. Pierwszy wykład, prowadzony przez dr. Ewę Zaporę, intrygował już samym tytułem- „Miareczkowanie alkacymetryczne”. Z kolei dr. Ewa Pirożnikow opowiedziała młodzieży licealnej o strategii życia roślin leśnych, o tym, jak żyją rośliny w lesie wśród wrogów i przyjaciół. Natomiast mgr inż. Maja Panfiluk „zabrała”  uczniów w entomologiczną podróż, w czasie której, pod mikroskopem, poznawali tajniki budowy owadów. Kulminacyjnym punktem wycieczki były zajęcia w Puszczy Białowieskiej. Inż. Marek Wołkowycki zorganizował warsztaty z praktycznego oznaczania roślin naczyniowych runa leśnego i grzybów nadrzewnych.   

   Uczestnicy obu wycieczek za szczególnie ważne uznali, iż zdobyte informacje mogli stosować w ćwiczeniach, dzięki temu w określonej sytuacji będą potrafili swoją wiedzę teoretyczną przełożyć na praktyczną. Dzięki temu przekazane informacje są także bardziej zrozumiałe i trwałe.

Kierownictwem i stroną organizacyjną wycieczki zajęła się Pani Barbara Domysławska - nauczyciel matematyki.

Mariola Pezowicz