Klasa 1D – Dziennikarsko-prawna

Human i styka!

ROZSZERZENIE: J. POLSKI

Kusi Cię dziennikarstwo? Lubisz czytać, pisać? Twoim marzeniem jest praca  w mediach, agencji reklamowej, bycie blogerem? A może wolisz pisać wiersze, powieści, reportaże?

Klasa z językiem polskim na poziomie rozszerzonym to dla Ciebie doskonała propozycja! Ten wybór pozwoli Ci rozwijać swoje pasje. Zajęcia z języka polskiego na poziomie rozszerzonym z pewnością poszerzą Twoją wiedzę z zakresu filozofii, literaturoznawstwa, językoznawstwa czy kulturoznawstwa. Jako osoba oczytana, sprawnie posługująca się językiem ojczystym, mająca pisarską wprawę, bez trudu poradzisz sobie z maturą. Będziesz mogła kontynuować edukację na wymarzonych i atrakcyjnych kierunkach studiów, gdzie szerokie horyzonty oraz interdyscyplinarna wiedza są ogromnym atutem.

Nauka w tej klasie rozwija zainteresowanie problemami społeczno-prawnymi, umożliwia rozwijanie aktywności twórczej, umiejętności krytycznej oceny zjawisk zachodzących w kulturze
i literaturze. Uczy odbioru i tworzenia tekstów. Rozwija kompetencje komunikacyjne, public relations, zainteresowania problemami społecznymi, ekonomicznymi, kształci umiejętności menadżerskie, aktywność społeczną.

Przygotowuje do studiów na kierunkach:

prawo, teologia, psychologia, politologia, filologie obce, polonistyka, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, nauki społeczne, public relations, edytorstwo tekstów, handel zagraniczny, stosunki międzynarodowe, nauki społeczne, socjologia, politologia, lingwistyka, lingwistyka w biznesie.

na tym przedmiocie to życie pisze scenariusz!

ROZSZERZENIE: WOS

  Na lekcjach:

-poznasz bieżące mechanizmy wpływające na strukturę Twojego państwa

-dowiesz się, jakie masz prawa

-poznasz różne ideologie polityczne

-ukształtujesz swoje poglądy na wiele tematów społecznych

Ciekawi mnie, co myślą uczniowie? Często prowokuję ich do dyskusji, stawiając kontrowersyjne tezy. Chcę, żeby się ze mną nie zgadzali. Dzięki temu poznaję ich sposób myślenia, diagnozuję nastroje młodej części społeczeństwa, uczę się od nich nowych rzeczy, ich logiki w argumentowaniu, mobilizuję do weryfikowania wiedzy i obalam stereotypy czy też przejawy nietolerancji.

   WOS jest przedmiotem wymagającym od uczniów orientacji, którą można uzyskać jedynie poprzez systematyczne oglądanie serwisów informacyjnych, programów publicystycznych czy czytanie gazet. Nie da się tego przedmiotu zamknąć w podręczniku.

Każdy poliglota ma na świat otwarte wrota!!!

ROZSZERZENIE: J. ANGIELSKI

Po angielsku można porozumieć się praktycznie wszędzie, jest to trzeci najczęściej używany język na świecie. Dlaczego tak się dzieje? Język angielski daje większe szanse na odnalezienie się we współczesnym świecie. Jego perfekcyjna znajomość to coraz częściej wymóg, który należy spełnić, by zaistnieć na rynku pracy. Nauka angielskiego zapewnia lepszy dostęp do prestiżowych stanowisk, ale też sprawdza się na co dzień – poszerza dostęp do informacji, kultury i sztuki czy ułatwia swobodniejsze podróżowanie i odkrywanie świata. Wzmacnia również naszą własną wartość, pozwalając na komunikowanie się z ludźmi innych narodowości. 

Języka angielskiego uczy się około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie.

Languages are keys to the whole world!

Skip to content