Klasa 1C – Psychologiczno-przyrodnicza

Pantofelek niejedno ma imię…

ROZSZERZENIE: BIOLOGIA

Będąc w klasie biologicznej zgłębisz tajniki wiedzy otaczającego Cię świata organizmów żywych. Poznasz rozmaitość procesów życiowych, jak również osobliwości budowy i funkcjonowania ciała człowieka.

Biologia jest dobrym postępem od świata atomów i molekuł do świadomego ŻYCIA. Wobec tego nie zwlekaj, nie czekaj, obudź w sobie pasję, ciekawość do poznawania otaczającego nas Świata.

Klasa o tym profilu skierowana jest  do uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z kierunkami przyrodniczymi, medycznymi i sportem.

Nauka w tej klasie przygotowuje uczniów do podjęcia studiów na kierunkach: rehabilitacja, pielęgniarstwo, kosmetologia, biologia, technologia żywności, stomatologia, fizjoterapia, leśnictwo, psychologia, psychologia w biznesie, itp.

Human i styka!

ROZSZERZENIE: J. POLSKI

Kusi Cię dziennikarstwo? Lubisz czytać, pisać? Twoim marzeniem jest praca  w mediach, agencji reklamowej, bycie blogerem? A może wolisz pisać wiersze, powieści, reportaże?

Klasa z językiem polskim na poziomie rozszerzonym to dla Ciebie doskonała propozycja! Ten wybór pozwoli Ci rozwijać swoje pasje. Zajęcia z języka polskiego na poziomie rozszerzonym z pewnością poszerzą Twoją wiedzę z zakresu filozofii, literaturoznawstwa, językoznawstwa czy kulturoznawstwa. Jako osoba oczytana, sprawnie posługująca się językiem ojczystym, mająca pisarską wprawę, bez trudu poradzisz sobie z maturą. Będziesz mogła kontynuować edukację na wymarzonych i atrakcyjnych kierunkach studiów, gdzie szerokie horyzonty oraz interdyscyplinarna wiedza są ogromnym atutem.
Nauka w tej klasie rozwija zainteresowanie problemami społeczno-prawnymi, umożliwia rozwijanie aktywności twórczej, umiejętności krytycznej oceny zjawisk zachodzących w kulturze
i literaturze. Uczy odbioru i tworzenia tekstów. Rozwija kompetencje komunikacyjne, public relations, zainteresowania problemami społecznymi, ekonomicznymi, kształci umiejętności menadżerskie, aktywność społeczną.   

Przygotowuje do studiów na kierunkach:

prawo, teologia, psychologia, politologia, filologie obce, polonistyka, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, nauki społeczne, public relations, edytorstwo tekstów, handel zagraniczny, stosunki międzynarodowe, nauki społeczne, socjologia, politologia, lingwistyka, lingwistyka w biznesie.

Każdy poliglota ma na świat otwarte wrota!!!

ROZSZERZENIE: J. ANGIELSKI

Po angielsku można porozumieć się praktycznie wszędzie, jest to trzeci najczęściej używany język na świecie. Dlaczego tak się dzieje? Język angielski daje większe szanse na odnalezienie się we współczesnym świecie. Jego perfekcyjna znajomość to coraz częściej wymóg, który należy spełnić, by zaistnieć na rynku pracy. Nauka angielskiego zapewnia lepszy dostęp do prestiżowych stanowisk, ale też sprawdza się na co dzień – poszerza dostęp do informacji, kultury i sztuki czy ułatwia swobodniejsze podróżowanie i odkrywanie świata. Wzmacnia również naszą własną wartość, pozwalając na komunikowanie się z ludźmi innych narodowości. 

Języka angielskiego uczy się około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie.

Languages are keys to the whole world!

Skip to content